PRZYGOTOWANIA DO WIELKIEGO TESTU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej odbyła się konferencja prasowa na temat Wielkiego Testu Języka Angielskiego, organizowanego przez Angloman Szkołę Języków Obcych z Rudy Śląskiej.

14 września br. mieszkańcy Rudy Śląskiej po raz drugi zmierzą się z językiem angielskim. W tym dniu w mieście odbędzie się Wielki Test z Języka Angielskiego. Każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej może sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć atrakcyjne nagrody.

– W zeszłym roku test wykazał, że mieszkańcy Rudy Śląskiej znają język angielski na dobrym poziomie określanym B1 – przypomina Dominik Doliński ze Szkoły Języków Obcych AngloMan w Rudzie Śląskiej, która od 14 lat prowadzi kursy językowe dla dzieci młodzieży i dorosłych i po raz drugi jest organizatorem testu. – Był to bardzo dobry wynik. Kolejny test to doskonały sprawdzian kompetencji języka angielskiego zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych – mówi. Edukację od tego roku szkolnego obowiązkowo rozpoczną 6-latki, które obowiązkowo uczyć się będą języka angielskiego. Od przyszłego roku nauka języka angielskiego będzie również obowiązkowa w ramach programu w przedszkolach. Tak więc język angielski towarzyszy nam właściwie na każdym etapie życia. – Poprzez organizowanie takich konkursów, podkreślamy jak ważna jest dzisiaj znajomość języków obcych czego efektem są wszelkie działania mające na celu promowanie wysokiego poziomu znajomości językowej w naszym mieście – podkreśla Dominik Doliński.

Wielki Test Języka Angielskiego jest ogólnopolskim wydarzeniem, organizowanym pod hasłem „Polska zna angielski!”, w którym udział weźmie 77 miast. Organizatorzy liczą, że do testu 14 września przystąpi w sumie ponad 10.000 Polaków. Sprawdzian przeznaczony jest dla 3 grup wiekowych, które otrzymają odpowiedni rodzaj testu. Najmłodsza grupa uczestników to dzieci w wieku 8-12 lat, która będzie miała 35 minut na rozwiązanie zadań. Młodzież w wieku 13-17 lat otrzyma test zawierający pytania z egzaminu certyfikującego TOEFL JUNIOR TEST trwający 75 min. Z kolei dorośli otrzymają test zawierający pytanie z egzaminu certyfikującego TOEIC trwający również 75 min. Patronem merytorycznym ogólnopolskiego testu jest ETS Global – międzynarodowy oddział Educational Testing Service (ETS) – największej organizacji zajmującej się oceną znajomości języków obcych. ETS udostępni fragmenty swoich profesjonalnych egzaminów – TOEIC, TOEFL Junior® .

W Rudzie Śląskiej Wielki Test Języka Angielskiego, pod hasłem „Ruda Śląska zna angielski” odbędzie w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, przy ul. Niedurnego 69 o godzinie 15.00 i 17.00. Zgłoszenia należy kierować za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego pod aplikacją „Rejestracja” Wielki Test Języka Angielskiego na www.angloman.edu.pl. Rejestracji można dokonywać najpóźniej do 9 września do godziny 23.59. Liczba miejsc jest ograniczona do 540. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma numer rejestracyjny. Pierwsze 270 zarejestrowanych osób zostanie zaproszonych na godzinę 15.00, a kolejne na godzinę 17.00.

Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy Wielkiego Testu Języka Angielskiego mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Szkoła podstawowa, która wykaże się największą frekwencją w stosunku do ilości uczniów w szkole otrzyma tablet, natomiast szkoła gimnazjalna lub ponadgimnazjalna ma szanse na laptopa.

Nagrodą główną dla pierwszych 5 laureatów grupy wiekowej 13-17 lat jest przeprowadzenie międzynarodowego egzaminu certyfikującego TOEFL JUNIOR TEST, wraz z wydaniem certyfikatu zafundowanego przez ETS GLOBAL B.V. Pięciu laureatów wśród osób dorosłych również otrzyma możliwość przeprowadzenia międzynarodowego egzaminu certyfikującego TOEIC, wraz z wydaniem certyfikatu zafundowanego przez ETS GLOBAL B.V. Egzaminy przeprowadzi szkoła językowa AngloMan – Akredytowany Ośrodek Egzaminacyjny. Na zwycięzcę w grupie najmłodszych czeka uczestnictwo w szkółce narciarsko – snowboardowej w sezonie 2014/2015, ufundowane przez klub sportowy Alpino z Katowic. Nagrodą za drugie miejsce w grupie wiekowej 8-12 lat jest bezpłatny semestr kursu języka angielskiego w Rudzie Śląskiej, ufundowany przez organizatora Testu szkołę AngloMan. Zdobywca 3 miejsca w najmłodszej grupie wiekowej otrzyma bezpłatny wstęp do czterech parków tematycznych oraz możliwość korzystania z pełnego pakietu atrakcji Lunaparku wraz z Kinem 5D w Parkach Rozrywki Zatorland. – Laureat będzie mógł zabrać ze sobą całą klasę i wszyscy będą mogli bezpłatnie korzystać z atrakcji naszego parku – mówi Justyna Dziedzic, zastępca dyrektora parku. Wśród uczestników testu rozlosowane zostaną bezpłatne kursy pływania w Szkole Pływania Manta /przeznaczone dla uczestników grupy najmłodszej/ oraz karnety na rudzkie baseny ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Aquadrom.

Wielki Test Języka Angielskiego cieszy się wielkim poparciem wielu znanych osób. Akcję w Rudzie Śląskiej wspiera m.in. Natalia Strzałka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Nanjing 2014, a także Krzysztof Respondek, Grzegorz Stasiak, August Jakubik, Zuzanna Radecka i Anna Moj – Kowalska. Honorowymi gośćmi wydarzenia w Rudzie Śląskiej będą partnerzy i fundatorzy nagród, m.in. obejmujący patronat nad testem przedstawiciel władz Instytutu Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego.wtja logo3

konferencja prasowa